Topolių g. 19A
LT-63331 Alytus

Naujienos

Jaunųjų matematikų mokykla Alytuje padės pamiršti egzaminų baimę

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (3 Balsai(-ų))

Jaunieji matematikos entuziastai savo žinias Alytuje gilins Jaunųjų matematikų mokykloje. Ją įkūrę šv. Benedikto gimnazijos ir Dainavos pagrindinės mokyklos vadovai bei mokytojai tiki, kad po mokslų naujoje mokykloje moksleiviams bus nebaisūs ne tik matematikos konkursai ir olimpiados, bet ir egzaminai.  

Penktadienį Šv. Benedikto gimnazijoje vyko iškilmingas Jaunųjų matematikų mokyklos atidarymas. Mokykloje panoro mokytis 53 moksleiviai iš Šv. Benedikto, Jotvingių, Adolfo Ramanausko-Vanago, Putinų gimnazijų, Dainavos, Šaltinių ir Dzūkijos pagrindinių mokyklų.

Šv. Benedikto gimnazijos direktorius Vytautas Bigaila neabejoja Matematikų mokyklos nauda . „Iki šiol man buvo labai neramu. Tiek ruošimosi, sutarčių, bendravimo, o veiksmo lyg ir nėra. Bet šiandien man pasidarė ramu. Po  „popierinių“, formalių mėnesių pagaliau pradės veikti Jaunųjų matematikų mokykla.

Jei man mokantis mokykloje būtų buvusi tokia mokykla, neabejoju, kad joje pasimokęs būčiau lengvai įveikęs ir algebrinius uždavinius su lygtimis, kurie anuomet man buvo kietas riešutėlis“, - kalbėjo V. Bigaila.

Pasak jo, norinčių mokytis moksleivių grupės buvo sudarytos labai greitai, o ir mokytojos – pačios geriausios, „užsidegusios“ idėja.

„Ne visada įprastų pamokų metu mokytojai turi visas galimybes tinkamai padirbėti su gabiais mokiniai. Jie privalo  laiko skirti ir kitiems. O Jaunųjų matematikų mokykloje bus gvildenami ir sunkiausi uždaviniai, mokiniai prisilies prie aukštojo mokslo“, - sakė V. Bigaila.

Su sėkmingu idėjos įgyvendinimu mokyklų bendruomenes sveikino ir Alytaus vicemerė Valė Gibienė, Alytaus miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas.

„Labai smagu, kad Alytuje plečiasi mokyklų mokyklose tinklas. Mes turime chemikų mokyklą, informatikų, ekonomikos ir verslo akademijas, dabar dar prisidės ir matematikų mokykla. Noriu palinkėti sėkmės mokytojams ir moksleiviams. Aukšto skrydžio matematikoje“, - sveikino V. Gibienė.

Šv. Benedikto gimnazijos ir Dainavos pagrindinės mokyklos bendruomenes, visus alytiškius pasveikinti atvyko ir su minėtomis mokyklomis bendradarbiaujančių universitetų atstovai.  

Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto dekanė doc. dr. Bronė Narkevičienė džiaugėsi, kad Alytuje buvo žengtas toks svarbus žingsnis.

„Lietuvoje kartais pritrūksta bendradarbiavimo, bet jūs bendradarbiaujate. Lietuvoje kartais pritrūksta socialinės atsakomybės, bet jus remia verslininkai. Kartais pritrūksta politikų, kurie suvokia, kad vaikų edukacija ir mokytojų iniciatyvų skatinimas yra labai svarbūs. Šiandien čia yra Alytaus vicemerė. Tai rodo, kad Alytuje turite sąmoningų politikų“, - kalbėjo B. Narkevičienė.

Vytauto Didžiojo universiteto profesorius dr. Ričardas Krikštolaitis linkėjo, kad tėvai vaikus skatintų mokytis matematikos, ypač jei ji jiems patinka. „Tai jiems išeis į naudą“, - teigė iš Alytaus kilęs profesorius.

Šv. Benedikto gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Janulytė dėkojo visiems, palaikiusiems matematikų mokyklos idėją ir padėjusiems ją įgyvendinti.

„Mokykla skirta smalsiems, atkakliems mokiniams, norintiems keliauti po matematikos šalį. Smagu, kad šioje pažinimo kelionėje juos lydės patyrę mokytojai“, - sakė L. Janulytė.

Mintis įkurti Jaunųjų matematikų mokyklą kilo Šv. Benedikto gimnazijos vadovams. Jie pasiūlė bendradarbiauti gilias matematikos mokymo tradicijas Alytuje turinčiai Dainavos pagrindinei mokyklai. 

Jaunųjų matematikų mokyklos įkūrimo projektas miesto savivaldybei buvo pateiktas dar praėjusių metų spalio mėnesį. Savivaldybė iš biudžeto mokyklos įkūrimui skyrė 600 eurų. Dar 800 eurų skyrė mokyklą parėmę verslininkai.

Naujoje mokykloje mokysis dvidešimt devyni 5-6 klasių mokiniai ir dvidešimt keturi 9-10 (gimnazijos I-II) klasių mokiniai. Pamokos vyks tiek Šv. Benedikto gimnazijoje, tiek Dainavos pagrindinėje mokykloje.

Moksleivius mokys matematikos mokytojos ekspertės Jolanta Pacevičienė iš Šv. Benedikto gimnazijos, Lina Račkienė iš Jotvingių gimnazijos, matematikos mokytojos metodininkės Angelė Grigonienė iš Šaltinių pagrindinės mokyklos, Kęstas Račkys iš Dainavos pagrindinės mokyklos.

Alytusplius.lt ir Alytaus šv. Benedikto gimnazijos informacija

{boxplus href="/videos/jmm2.mp4?width=800&height=600"}Video{/boxplus}