Topolių g. 19A
LT-63331 Alytus

Naujienos

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (3 Balsai(-ų))

Gruodžio 11 dieną Jaunųjų matematikų mokyklos mokiniai apsilankė Vytauto Didžiojo universitete, apžiūrėjo biblioteką, pabendravo su dėstytojais ir studentais. Tokie susitikimai ugdo mokinių verslumą, lyderystę, profesinę orientaciją.

Praktinius loginio mąstymo įgūdžius mokiniai taikė galvosūkių kambariuose.

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (3 Balsai(-ų))

„Matematika gyvenime“, „Matematikos taikymai“, „Matematika aplink mus“ – teiginiai, kalbantys apie matematikos svarbą. Žvelgdama į gimnazijos nuotrauką iš paukščio skrydžio susimąstau, kiek daug matematinių figūrų, kiek įvairių uždavinių galima sukurti. Pagalvoju, jeigu į tą objektą žiūri inžinierius ar ekonomistas, tikriausiai mato didelius skaičius. Na, o jeigu žiūri menininkas, gal mąsto, kur link plaukia laivas? Kur mintimis nukeliauja mokinukas? Ar jis, kaip ir mes, mokytojai, nori keliauti pažinimo laivu svajonių link???

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (3 Balsai(-ų))

Lapkričio 26 d. mūsų gimnazijos jauniesiems matematikams pamokėles vedė Vytauto Didžiojo universiteto docentė Viktorija Sičiūnienė.

5-6 klasių mokiniai turėjo puikią progą patirti, kaip matematikos žinios padeda „atrakinti“ galvosūkius. Dirbdami porose ir mokydamiesi vienas iš kito mokinukai sėkmingai įveikė dėstytojos pasiūlytas netradicines užduotis, o tuomet visi drauge ieškojo veiksmingų būdų netradicinių uždavinių sprendimams užrašyti.

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (3 Balsai(-ų))

Lapkričio 27 dieną mes, Jaunųjų matematikų mokyklos septintokai ir aštuntokai, lankėmės Vilniuje, Energetikos ir technikos muziejuje. Ten matėme įspūdingus fizikos eksperimentus, kuriuos galėjome pabandyti atlikti ir patys. Regėjome ir svarstykles, kurios parodo, kiek žmogus gali sverti Jupiteryje, Marse ar Mėnulyje. Taip pat matėme ir įspūdingas elektromagnetines bangas, kurios reaguoja į bet kokį elektros prietaisą. Tačiau man labiausiai patiko paskaita apie iliuziją. Sužinojome, kas yra iliuzija, išgirdome daugybę įvairiausių optinės iliuzijos pavyzdžių. Muziejuje buvo labai įdomu.

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (3 Balsai(-ų))

Lapkričio 26 dieną II ir III klasių jaunieji matematikai apsilankė VU Matematikos ir informatikos fakulteto Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų institute. Programavimo gudrybių mokė šio instituto Kognityvinių skaičiavimų grupės j. m. darbuotojas, asistentas Martynas Sabaliauskas. Paskaitą pradėjo įdomiu uždaviniu apie piramidžių tūrių santykį.

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (3 Balsai(-ų))

Spalio 25 d. 5-6 klasių Jaunųjų matematikų mokyklos mokiniai apsilankė Vilniaus energetikos ir technikos muziejuje. Sužinoję muziejaus ir Pirmosios Vilniaus elektrinės istoriją, mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Kaip Tomas įžiebė elektros lemputę“. Edukacinės programos metu mokiniai nagrinėjo elektros energijos naudą, fizikinius jos veikimo principus, ir, svarbiausia, patys galėjo pasijusti visai kaip Tomas Edisonas, nes kiekvienas sukonstravo savo lemputę.

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (3 Balsai(-ų))

Lietingą spalio 23 d. popietę mes, jaunieji matematikai, kartu su direktoriaus pavaduotoja ugdymui L. Janulyte ir matematikos mokytoja A. Joniene vykome į Vilnių.

Pirmiausia apsilankėme VU Matematikos ir informatikos fakultete. Čia mus šiltai sutiko fakulteto prodekanė Kristina Kaulakytė ir supažindino su MIF studijų programomis bei studijomis ir praktika užsienyje, paaiškino, kokios yra karjeros galimybės baigus studijas šiame fakultete. Vėliau prodekanė pateikė įdomių faktų iš matematikos istorijos.

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (3 Balsai(-ų))

Alytaus miesto savivaldybės inicijuotame projekte „Tau, Alytau" dalyvauja Alytaus šv. Benedikto gimnazijos Jaunųjų matematikų mokykla. Džiaugiamės suteikta galimybe ugdyti ir lavinti mūsų gimnazijos mokinius.

Alytaus jaunųjų matematikų mokyklos veikla tiesiogiai susijusi su mokinių asmeninių kompetencijų ir profesinės kompetencijos ugdymu. Kiekvieną savaitę organizuojami teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, bent du kartus per mokslo metus edukacinės ekskursijos. Paskaitos ir diskusijos su mokytojais ir universitetų dėstytojais ugdo mokinių verslumą, lyderystę, profesinę orientaciją.

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (4 Balsai(-ų))

2018 m. sausio 24 d. Alytaus Jaunųjų matematikų mokyklos mokiniams buvo suorganizuota išvyka į Vilnių. Šv. Benedikto, Jotvingių ir Adolfo Ramanausko - Vanago gimnazijų 8, I - III klasių mokiniai bei mokytoja ekspertė Jolanta Pacevičienė ir fizikos mokytoja metodininkė, vyr. matematikos mokytoja Laimutė Grigūnienė pirmiausiai apsilankė Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete. Ten jaunieji matematikai ir jų mokytojos klausėsi studentės Gabrielės Steponavičiūtės pristatymo apie fakultetą bei studentų atstovybę. Sužinoję dar negirdėtų faktų apie Vilniaus universitetą, mokiniai turėjo galimybę patikrinti savo žinias žaisdami smagų mokomąjį žaidimą „Kahoot“. Pirmos, antros ir trečios vietos laimėtojai buvo apdovanoti naudingais prizais.

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (4 Balsai(-ų))

Alytaus jaunųjų matematikų mokykloje gruodžio mėnesį ketvirtokų ir penktokų užsiėmime apsilankė Robotikos akademijos Alytaus skyriaus vadovas Eduardas Sosunovičius. Susitikimo metu mokiniai lavino kasdieninio gyvenimo įgūdžius: iniciatyvumą, norą pažinti ir tyrinėti, gebėjimą spręsti problemas. Pamokoje mokiniams buvo aiškinama apie jutiklius, motorus, jų konstrukcijas, sukurtų robotų programinį valdymą.

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (3 Balsai(-ų))

Spalio 3 dieną į Alytaus šv. Benedikto gimnazijos aktų salę susirinko 4 – 8 ir I - III klasių mokiniai. Čia vyko pirmasis JMM susitikimas šiais mokslo metais. Atvyko mokinių ir iš kitų Alytaus miesto mokyklų. Susirinkusiuosius smagiai nuteikė gimnazijos mokinės Aistės Jakaitės daina. Jaunuosius matematikus pasveikino direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Janulytė. Motyvuojančius žodžius tarė Robotikos akademijos Alytuje atstovas Eduardas Sosunavičius. Jotvingių gimnazijos III klasės mokinys Julius Janulevičius trumpai pristatė matematikų mokyklos veiklą praėjusiais mokslo metais. Po pristatymo mokytojos su mokiniais, nusiteikusiais rimtam darbui, keliavo į kabinetus.

Matematikos mokytoja metodininkė Angelė Jonienė