Topolių g. 19A
LT-63331 Alytus

„Šok į tėvų klumpes“

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (1 Balsas)

Atsiradus galimybei dalyvauti respublikinėje atvirų durų tėvų darbuose dienoje, šiandien (birželio 1 d.) teko svečiuotis lynų gamybos įmonėje „Randers Reb International". Ši įmonė gyvuoja jau 170 metų, įkurta Danijoje. Alytuje veikia jau 17 metų. Tai yra Nedos Čiginskaitės, 6a klasės mokinės, tėčio darbovietė.

Laikantis saugumo, tik mums atėjus išdalino ryškiai geltonas liemenes, kad būtume saugūs ir matomi darbuotojams. Mums parodė ūkio pramonės, žaidimų aikštelių, metalinius ir laivybos tipų virves. Virvės buvo storos, plonos, lengvos, sunkios, vienos lengvai lankstėsi, kitos sunkiai. Nors kai kurios susuktos virvės atrodo nedidelės, lengvos ir plonos, bet daugelio jų žaliava (viena ritė) sveria net 500 kg. Tai yra apie ketvirtadalis lengvųjų automobilių svorio.

Mus nusivedė į didelę patalpą, kur gamina virves. Dėl veikiančių lynų sukimo staklių mums liepė stovėti prie gidės, nes garsas buvo labai didelis ir yra sunku susikalbėti. Garsas kilo iš įvairių staklių. Įspūdingiausiai atrodė staklės, kurios svėrė net 32 tonas! Kad grindys išlaikytų tokį svorį, reikėjo po staklėmis statyti papildomus ir stiprius pamatus. Šias stakles į įmonę įdėjo du galingi kranai. Jas visada prižiūri darbuotojas, nes tai svarbiausios ir pavojingiausios staklės.

Šios išvykos metu supratome, kad toks darbas yra labai atsakingas ir reikalaujantis daug žinių.

Linas Surdokas, 6a