Topolių g. 19A
LT-63331 Alytus

Muziejus

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 4.80 (5 Balsai(-ų))

Vakar (gegužės 25 d.) su klase iškylavome. Patyrėme daug gerų emocijų ir pamatėme įdomių daiktų. Labiausiai man patiko muziejus.

Muziejus yra sukurtas auklėtojo Ryčio Jakučionio senelio. Iš pradžių muziejus buvo verandoje. Vėliau, kai susikaupė daugiau daiktų, viską perkėlė į atskirą namelį. Tame namelyje laikomi įvairiausi eksponatai, bet daugiausiai iškamšos.

Iškamšų buvo įvairiausių – nuo mažos kiaunytės iki karališkojo erelio. Man labiausiai patiko gervės iškamša, nes, turėdamas galimybę ją paliesti, supratau, koks yra švelnus jos snapas ir kokios švelnios plunksnos. Patiko ir žalčio išnara, nes ji iš tolo atrodo kaip tikra gyvatė.

Įdomu buvo sužinoti, kad auklėtojo Ryčio Jakučionio senelis bendravo su gamtininku Tadu Ivanausku. Tadas Ivanauskas jam labai pagelbėjo, duodamas įvairiausių eksponatų. Tai ir paukščių plunksnos, iš kurių pagamino dėklą, dar laidinis telefonas ir visokie kitokie įdomūs daiktai.

Spausdinimo mašinėlė man labiausiai patiko. Kai spaudi raidę, ji iš karto užrašo ant popieriaus lapo. Tai tikra spausdinimo mašinėlė!

Smagu buvo ir iškylauti, ir susipažinti su muziejumi.

Nojus Savukynas, 6a