Topolių g. 19A
LT-63331 Alytus

Svečiai iš VGTU

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (1 Balsas)

Gegužės 16 dieną gimnazijoje svečiavosi gimnazijos partneriai- VGTU Architektūros fakulteto Dizaino katedros vedėjas docentas Jonas Jakaitis ir dr. doc. Linas Krūgelis. Buvo pristatyta Pramonės gaminių dizaino studijų programa, vienijanti menus ir inžineriją. Pranešėjas Jonas Jakaitis daug dėmesio skyrė estetinės veiklos sferai urbanizacijos ir pramonės vystymosi kontekste. Šiais laikais vyrauja beskonybė. Lektorius pacitavo XX a. pradžios anglų architekto, dizainerio, meno teoretiko ir kritiko A. W. N. Pugino mintį: „Gera visuomenė formuoja gerus žmones, geri žmonės kuria gerą dizainą“.

Docentas pristatė gimnazistams pramonės dizaino programą, kuri neseniai sukurta, bet šiuo metu labai reikalinga. Taip pat pristatyti studijų metodai, tęstinio projektavimo principai.

Dr. doc. Linas Krūgelis kalbėjo, kad visiems daiktams sukurti reikalingi žmonės, atsakingi už daikto dizainą, ekonomiškumą, saugumą. Buvo pristatyta studijų programa, papasakota apie studentų dalyvavimą įvairiuose užsienyje rengiamuose projektuose, tarptautinius ryšius, komunikabilumą. Docentas džiaugėsi studentų aktyvumu ir sakė, kad ši specialybė produktyvi tiek kūrėjui, tiek pramonei.

Architektūros fakulteto Dizaino katedros vedėjas docentas Jonas Jakaitis sakė, kad yra minčių gimnazistams kartu su studentais sukurti jaukesnę, šiuolaikiškesnę gimnazijos aplinką ir pakvietė kuo daugiau mokinių studijuoti šiame fakultete.