Topolių g. 19A
LT-63331 Alytus

Susitikimas su Europos Parlamento nare Laima Andrikiene

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 1.00 (1 Balsas)

Gegužės 7 d. mokykla priėmė garbius svečius - atvyko Europos Parlamento narė Laima Andrikienė ir žurnalistas Valentinas Mitė. Laima Andrikienė papasakojo, kaip veikia Europos Parlamento institucijos, kaip vyksta darbas įvairiuose komitetuose. Įdomu buvo sužinoti, kokia Europos Sąjungos ateitis ir jaunimo perspektyvos mokytis Brexit išgyvenančioje Britanijoje.

Buvo džiugu girdėti, kad po Anglijos referendumo euroskeptikų mažėja. Europa konsoliduojasi ir stiprėja. Prancūzijos prezidentas Macronas stengiasi perimti valstybės lyderės Europoje vaidmenį. Mokiniams buvo pasiūlyta registruotis ir dalyvauti akcijoje ,,Keliaukime po Europą traukiniu nemokamai“.

Žurnalistas V. Mitė, dalyvavęs įvairiose misijose Azijos regione ir Balkanuose, pasidžiaugė, kad parskridęs į bet kurią Europos šalį jaučiasi kaip namuose, nes mus vienija bendra krikščioniška kultūra ir vertybės. Žurnalistas ir Parlamento narė papasakojo apie grėsmes Lietuvai.

Europarlamentarė uždavė klausimą mokiniams, ar jie žino, ką reiškia 12 žvaigždžių ES vėliavoje. Tai krikščioniškas Marijos ženklas. Manau, kad katalikiškos gimnazijos mokiniams buvo malonu išgirsti, kad ES įkūrėjai buvo tikintys krikščionys.

Džiaugiamės, kad šį susitikimą padėjo organizuoti Alytaus tarybos narys Povilas Labukas. Esame dėkingi jam už tarpininkavimą, o svečiams už įdomią informaciją.

Istorijos mokytoja metodininkė Nijolė Prieskienienė