Topolių g. 19A
LT-63331 Alytus

Debatai lietuvių kalba

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 4.88 (4 Balsai(-ų))

Kovo 29 d. 8a klasės mokiniai Augustė Bagdanavičiūtė, Aidrė Danilevičiūtė, Dominykas Kazočiūnas dalyvavo draugiškame debatų turnyre lietuvių kalba A. Ramanausko – Vanago gimnazijoje. III b klasės mokinei Rugilei Jakučionytei teko išbandyti teisėjos vaidmenį. Mūsų komandai teko rungtis su vyresnėmis oponentėmis ir apginti poziciją „Lietuva šiandien tolerantiška kitokiems“.

Kuo naudingi debatai, kalba debatavę mokiniai.

„Debatai yra labai naudingi mokiniams, nes jie išmoksta nebijodami kalbėti viešai. Debatuodamas išmoksti apginti nuomonę.

Man šie debatai labai patiko, nes tema labai aktuali šiuolaikiniam jaunimui.“ (Dominykas)

„Daugelis manęs klausia, kas tie debatai, ką ten darau, ar bent patinka, kuo naudinga. Taip, man labai patinka. Kiekvienoje debatų pamokoje sužinau kažką nauja, kas vyksta pasaulyje. Kuo tai naudinga? Baimė vienai stovėti prieš žmones ir kalbėti mažėja, o pasitikėjimas savimi didėja.“ (Augustė)

„Debatai plečia pasaulėžiūrą, išmoksti garsiai reikšti savo mintis ir apginti nuomonę, nors kartais tos nuomonės pats nepalaikai.

Pačiuose debatuose turi susikaupti ir dirbti komandoje, įsiklausyti į varžovų kalbas. Atsistojęs prieš publiką turi pamiršti aplinkinius bei pašalinius garsus, vaizdus ir visa kita, privalai apginti komandos poziciją“ (Aidrė)

Debatai, gyvenant šiuolaikiniame pasaulyje, yra labai svarbūs. Tai duoda daug naudos kalbant viešai. Moko drąsiai kalbėti prie didelės žmonių grupės ir sklandžiai, aiškiai išdėstyti mintis. Kalbėdami argumentuojame teiginius. Taip ir gyvenime turime įrodyti savo nuomonės svarbą, įtikinti kitus. Taigi debatai mus ruošia nebijoti gyvenime reikšti savo mintis ir idėjas, kurios gali pakeisti dabartį ir atnešti daug naujovių.

Debatuose su Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazijos komanda man teko teisėjauti. Tai davė daug patirties. Pagilinau žinias, kurios pravers tolimesnėse debatų kovose. Šių debatų tema buvo labai aktuali šiandieninėje visuomenėje: ,,Lietuva šiandien netolerantiška kitokiems“. Abiejų komandų mokiniai stengėsi įrodyti savo poziciją gerai pasiruoštomis kalbomis bei svariais argumentais. Debatai vyko sklandžiai, bet įtemptai. Tai privertė visus žiūrovus išplėsti ausis. Po debatų gimnazistai, sėdintys žiūrovų vietose, turėjo progą komandoms užduoti klausimus apie pačius debatus.

Taigi šie debatai ne tik patobulino viešojo kalbėjimo įgūdžius, bet ir padėjo užmegzti draugiškus santykius, kurie, manau, tikrai vystysis ir ateityje, su kitos gimnazijos mokiniais.

Rugilė Jakučionytė, IIIb