Topolių g. 19A
LT-63331 Alytus

Kaip nesuklysti pasirenkant?

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (2 Balsai(-ų))

Kovo 21 dienos pavakare į gimnazijos aktų salę tradiciškai rinkosi II klasių mokiniai su tėveliais į susirinkimą ,,Mano vaikas renkasi savo kelią. Kaip padėti?“, kurį organizavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Janulytė ir profesijos patarėja Daiva Švedienė.

Sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorė Loreta Šernienė.

,,Didžiausia kiekvieno vaiko svajonė - užaugti. Karjeros klausimas aktualus visą gyvenimą. Gimnazija rūpinasi, kaip padėti įgyvendinti svajones,“- sakė pavaduotoja Lina Janulytė ir pristatė lektores Daivą Šilienę ir Dalią Gaidamavičienę - Lietuvos karjeros specialistes ir asociacijos nares.

Lektorės labai įdomiai prisistatė, tėvams ir vaikams pateikė klausimyną ,,Kaip jūs pažįstate savo vaiką?“. Vėliau dalijosi asmenine patirtimi, kaip jų vaikai rinkosi profesijas. Buvo įvardintas pagrindinis visų (vaikų ir tėvų) trūkumas - medžiagos apie veiklas, pasirinktus dalykus sisteminimas. Lektorės sakė, kad yra labai didelė šeimos įtaka, bet visada reikia kalbėtis su vaikais: ne tik tada, kai netenkina įvertinimas, bet ir tada, kai gerai sekasi. Buvo patarta ,,pašešėliauti“, kitaip sakant, pabūti bent tris dienas šalia to specialisto, kuriuo ketinama tapti. Labai svarbu profesijų aprašai, tarptautinė savanorystė, užsienio universitetų reitingai.

Žodis buvo suteiktas Eglei Kesylienei (sertifikuota Britų Tarybos Education UK konsultantė AME vadovė Lietuvoje), kuri kalbėjo tema ,,Vaikas renkasi studijų kryptį. Ką turi žinoti tėvai?“ Lektorė kalbėjo, kad dabar toks laikas, jog reikia mokytis visą gyvenimą. Daugiausiai dėmesio skyrė studijoms užsienyje, įvardijo priežastis, kodėl geriau studijuoti svetur, ką būtina įvertinti. Patarė, kaip šifruoti pateiktus reitingus, kodėl verta dalyvauti mainų programose, laikyti tarptautinius ir valstybinius brandos egzaminus ir – svarbiausia - tėveliams kalbėtis ir kalbėtis su vaikais.

Laikas prabėgo greitai, buvo pateikta daug informacijos, kuri, be abejo, naudinga tėvams, vaikams ir dalyvavusiems mokytojams.

Mokytoja Roma Danisevičienė