Topolių g. 19A
LT-63331 Alytus

Vive la FRANCOPHONIE! (Tegyvuoja FRANKOFONIJA!)

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (2 Balsai(-ų))

Kovo 20 d. – tarptautinė frankofonijos diena, kuri visame pasaulyje minima nuo 1990 m. Šiandien per prancūzų kalbos pamokas kalbėjome apie Frankofoniją, viso pasaulio frankofonus (prancūzakalbius) ir Prancūziją. Atlikę įvairias užduotis, susijusias su šia tema, mokiniai pasidalijo savo patirtimi ir žiniomis apie Frankofoniją, prancūzų gyvenimo būdą, kulinarinius patiekalus ir prancūzų kalbą. Bendraudami su savo klasės draugais, diskutavo bei ieškojo atsakymų apie istorines Prancūzijos asmenybes, miestus, prancūzakalbes šalis bei įdomias vietoves.

Išsiaiškinome, kad gaidys yra Prancūzijos simbolis. Mokiniai prisiminė, kodėl Prancūzija dar vadinama L’Hexagone (panaši į šešiakampį žemėlapyje), kad prancūzų kalba yra oficiali kalba 29 šalyse ir daug kitų įdomių faktų.

Šiandien pasaulyje skaičiuojami 274 milijonai prancūzakalbių ir tas skaičius sparčiai didėja. Prancūzų kalba kalbama įvairiuose pasaulio žemynuose, tai – kultūros, istorijos, viena Europos Sąjungos oficialių kalbų, suvienijanti ne tik įvairias institucijas, bet ir milijonus žmonių.

Smagu, kad mokiniai šių pamokų metu buvo aktyvūs, motyvuoti, susidomėję ir žingeidūs. Keldami įvairiausius klausimus, ieškojo teisingų atsakymų.

Donc vive la Francophonie! Taigi tegyvuoja Frankofonija!

Prancūzų kalbos mokytoja Raimonda Striaušienė