Topolių g. 19A
LT-63331 Alytus

Mąstymo mokykla atkeliauja į Alytaus šv. Benedikto gimnaziją

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (3 Balsai(-ų))

Alytaus šv. Benedikto gimnazija tai mokykla, kuri drąsiai priima iššūkius ir yra atvira naujovėms bei pažangiausių metodų paieškoms. Projektas „Kuriu savo pamokas ir ateitį pats“, finansuojamas iš Europos socialinio fondo, inicijuoja puikius pokyčius mokykloje. Efektyvūs mokymai mokytojams bei galimybė susipažinti su Mąstymo mokyklos veikla Jungtinėje Karalystėje skatina džiaugsmingai tarti: „Turėsime Mąstymo mokyklą ir Alytuje!“

Kovo 5-7 dienomis projekto „Kuriu savo pamokas ir ateitį pats“, finansuojamo iš Europos socialinio fondo, dalyviai turėjo unikalią galimybę patirti, kaip veikia Mąstymo mokyklos koncepcija realybėje- trys Alytaus šv. Benedikto gimnazijos ir trys Vilniaus Salininkų gimnazijos mokytojai dalyvavo stažuotėje Anglijoje, kur lankė mokyklas, kasdieniame darbe sėkmingai naudojančias Mąstymo mokyklos metodus.

Pirmoji aplankyta mokykla - Barton Court Grammar School Kenterberyje, Kento grafystėje. 2017 metais mokykla Ekseterio universiteto buvo akredituota kaip pažengusi (advanced) Mąstymo mokykla. Stažuotės metu mokytojai stebėjo fizikos, chemijos bei technologijų pamokas, susitiko su mokinių ir mokytojų, atsakingų už sėkmingą Mąstymo mokyklos metodikos įgyvendinimą, komandomis. Šioje ugdymo įstaigoje taikomi įvairūs Mąstymo mokyklos metodai (thinking tools): De Bono skrybėlės, mąstymo raktai, aukštesniojo lygio klausimai. Sėkmingai įgyvendinama mokymo sistema, taikoma nuo 2010 metų, lemia tai, kad mokinių pasiekimai žymiai viršija šalies vidurkį.

Antroji stažuotės metu aplankyta mokykla - Rochester Grammar School Ročesteryje, Kento grafystėje, sužavėjo estetiškai ir stuktūruotai pateikta informacija daugybėje stendų visose mokyklos erdvėse. Informacijos gausa, jos pateikimo būdai padarė didelį įspūdį, bet dar didesnį įspūdį paliko susitikimas su šios mokyklos mokinėmis (mokykloje mokosi tik mergaitės). Būtent jos lydėjo svečius į pamokas, nuosekliai, argumentuotai bei metodiškai gebėjo paaiškinti vykdomas veiklas ir atsakyti į klausimus. Ši mokykla taip pat džiaugiasi puikiais mokinių nacionalinių testavimų rezultatais, kurie žymiai pagerėjo pradėjus taikyti Mąstymo mokyklos metodus.

Trečioji aplankyta mokykla - Leventhorpe Secondary School Sawbridge mieste. Ši mokykla turėjo būti kitokia nei anksčiau aplankytos nes, kitaip nei į dvi pirmąsias, čia priimami visi mokiniai (nelaikomas stojamasis egzaminas) ir Mąstymo mokyklos įrankiai taikomi dar visai neseniai - tik nuo 2017 m. birželio mėnesio. Vis dėlto Mąstymo mokyklos poveikis stipriai jaučiamas: aiški vizualizacija mokyklos erdvėse, efektyvi motyvacijos sistema (pvz., kiekvieną savaitę rengiamas geriausias Mąstymo žemėlapio konkursas, vienas prizų - popietės arbata su mokyklos direktoriumi) palaiko didelį tiek mokinių, tiek mokytojų entuziazmą ir jau duoda rezultatų - susitikime dalyvavę mokiniai džiaugėsi, kad rezultatai pradėjo gerėti, jiems pasidarė lengiau mokytis, nes geba geriau planuoti savo mokymąsi.

Stažuotė baigėsi refleksija - matytų veiklų mokyklose, stažuotės rezultatų aptarimu su Mąstymo mokyklos įkūrėju ir direktoriumi Jungtinėje Kralystėje Richard Cummins, lydėjusiu stažuotės dalyvius viso vizito metu. Išklausęs mokytojų įspūdžius direktorius paskatino vizito metu įgytas patirtis taikyti savo mokyklose. Šv. Benedikto gimnazija nusprendė atsiliepti į šį paskatinimą - siekti išugdyti savarankiškus, nuolat gyvenime besimokančius žmones.

Lina Butrimienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė