Topolių g. 19A
LT-63331 Alytus

Lietuvos 7-okų prancūzų kalbos konkursas „Je parle français et toi?“

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (2 Balsai(-ų))

Lietuvos septintokų prancūzų kalbos konkurse, vykusiame kovo 2 ir 3 dienomis Kaune, Vytauto Didžiojo universitete, įgijau daug patirties. Tai pirmasis man prancūzų kalbos konkursas, bet taip pat jis buvo vienas geriausių. Trečiasis etapas (respublikinis/šalies etapas) manęs neišgąsdino, nes iki tol maniau, jog tai tikriausiai bus tik apskrities etapas. Pirmąją dieną aš turėjau atlikti užduotis raštu bei žodžiu. Užduotys žodžiu man buvo lengvesnės, nes buvau gerai pasiruošusi. Dalyviai turėjo parengti dialogą ir monologą. Tiems, kurių lygis buvo A2 (aukštesnis), reikėjo išsitraukti monologo temą, o tiems, kurių lygis A1, reikėjo kalbėti apie save.

Po visų užduočių su savo prancūzų kalbos mokytoja Raimonda Striaušiene bei kitais dalyviais ėjome į koncertą Kauno valstybinėje filharmonijoje, skirtą Frankofonijos mėnesio Kaune atidarymui, kuriame klausėme Kauno simfoninio orkestro.

Antra diena buvo ne mažiau įdomi už pirmąją, mes su savo komandomis turėjome vykdyti užduotis Kauno gatvėse ir pastatuose. Buvo iš tiesų įspūdinga ir man labai patiko, nes turėjome galimybę pasivaikščioti ir pažinti Kauną, o vėliau jį pristatyti prancūzų kalba.

Pagaliau sulaukėme apdovanojimų, padėkų ir dovanėlių. Nors nieko ir nelaimėjau, patyriau daug įspūdžių. Puikus viešbutis, kuriame buvome apgyvendinti kartu su mokiniais ir mokytojais iš visos Lietuvos, Kauno didybė, naujos pažintys – tai nauja patirtis. Esu laiminga, jog patekau į respublikinį etapą. Visuomet reikia siekti geriausio, todėl aš kitąkart bandysiu laimėti!

Lėja Kašelionytė, 7c