Topolių g. 19A
LT-63331 Alytus

Integruotas projektas „Gamta ir žmogus yra Dievo kūrinija“

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (1 Balsas)

Prieš kelis tūkstančius metų parašytoje Biblijoje, iš kurios žmonija semiasi išminties, daug kalbama apie žmogaus ir gamtos santykį. Pagrindinė žinutė, kurią mums siunčia šis veikalas – žmogus turi gamtą ne tik išnaudoti, bet ir tausoti, būti išmintingas jos globėjas bei puoselėtojas.

5b klasės mokiniai sausio 17 d. vyko į Punios šilą, kur vykdė integruotą projektą „Gamta ir žmogus yra Dievo kūrinija“. Punios girininkijoje esančiame Gamtos muziejuje mokiniai turėjo galimybę susipažinti su kai kuriais gyvūnais, verslais, kažkada vykdytais čia gyvenusių žmonių, gamtoje randamomis keistenybėmis. Vėliau girininko pavaduotojas Povilas Vitkauskas supažindino su šilo skirstymo schema, papasakojo apie patį šilą ir lankytinas jo vietas. Mokiniai sužinojo, kad muziejus įsteigtas 1979 m. pačių girininkų iniciatyva. Nuo Nemuno iki muziejaus 1 km kelio. Įspūdinga tai, jog šį šilą apjuosia Nemuno kilpa. Dauguma medžių šiame miške eglės. Girininkas Povilas pasakojo, jog čia augo aukščiausios eglės. Viena jų buvo 42 m ilgio, o kita - 45,5 m, tačiau miško kenkėjai sunaikino eglių liemenis ir dėl saugumo bei sanitarinių reikalavimų teko jas nukirsti. Taip pat mokiniai sužinojo, kad biologiniu požiūriu Punios šilas yra vienas vertingiausių miškų Europoje, kad jame yra Kunigaikščių ąžuolų alėja, kurioje įspūdingesniems medžiams suteikti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių vardai, atkurta „Dainavos“ apygardos partizanų štabo žeminė (bunkeris), įkurti skulptūrų parkai „Žaltės slėnis“, ,,Pasakų takas“.

Padėkoję už įdomų pasakojimą kartu su girininku vykome į mišką. Ten stabtelėjome prie partizanų bunkerio. Prie jo įrengtas medinis informacinis stendas. Iš jame esančių nuotraukų į mus liūdnai žvelgė šioje vietoje žuvusių ar suimtų partizanų veidai. Taip pat stende parašyta bunkerio istorija, trumpi jos vertimai į anglų ir rusų kalbas bei pavaizduota schema, kaip atrodė partizanų slaptavietė. Šiuo metu bunkeris restauruojamas, bet girininkui leidus mokiniai galėjo apžiūrėti bunkerį iš arčiau.

Punios šile mokiniai vykdė ir socialinę veiklą – vežė vaišių miško gyvūnams. Girininkas mus nuvedė prie šėryklų, papasakojo įdomių istorijų. Mokiniai atvežtas vaišes paliko miško gyventojams ir gėrėdamiesi žiemišku Pasakų taku pabaigė išvyką.

5b klasės auklėtoja Audronė Balčiūnienė