Topolių 19A
Alytus, LT-63331

Gerumas mus vienija

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 0.50 (1 Balsas)

Gruodžio 15 d. vyko 5b klasės bendruomenės Kūčių vakarienė Alytaus Kraštotyros muziejuje. Kūčių vakarienė tai puiki proga susėsti prie bičiulystės, ramybės, susitaikymo stalo, parodyti santarvę ir vienybę tarp klasės vaikų bei jų šeimų.

Šventė prasidėjo edukacijomis mokiniams „Kūčių tradicijos ir papročiai“ bei „Kalėdinių žaislų gamyba“. Edukatorė papasakojo apie senuosius Kūčių papročius, supažindino su adventiniais burtais, spėjimais, palygino su šiandienos tradicijomis. Po to mokė iš natūralių medžiagų pasigaminti įvairius žaisliukus, dekoracijas namų jaukumui. Kol vaikai dalyvavo edukacijose, tėveliai žaidė smagų tarmių žaidimą.

Susirinkę prie bendro Kūčių vakarienės stalo, vaikai parodė meninę programėlę, kurią baigė linksmomis giesmėmis, pritariant kapeliono Rimanto gitarai. Vėliau tradiciškai laužė kalėdaičius, linkėjo vieni kitiems kažką gero. Juk linkėjimai – tai tarsi žodžių magija. Kai tuos žodžius tari nuoširdžiai, jie įgauna stebuklo galią ir pildosi, o įsileista į širdį Kalėdų dvasia skleidžia gerumą ir šilumą šalia esantiems. Šventę vainikavo Kūčių vakarienė ir Laimės šulinys, kuris nepaliko abejingų. Pasidžiaugę dovanėlėmis ir vieni kitais išvykome su puikia kalėdine nuotaika ir ramybe.

5b klasės auklėtoja Audronė Balčiūnienė