Topolių 19A
Alytus, LT-63331

Les secrets de Noël (Kalėdų paslaptys)

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 0.00 (0 Balsai(-ų))

Kalėdos, stebuklų metas, jau taip arti! Ta proga gruodžio 12 d. įvyko netradicinė prancūzų kalbos pamoka, kurioje dalyvavo 6 klasės mokiniai iš Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos ir mūsų gimnazijos septintokai, kuriems prancūzų - antroji užsienio kalba.

Svečiams parodėme nepaprastai gražiai ir spalvingai mokinių ir mokytojų išpuoštą gimnaziją. Apžiūrėjome ir įsiamžinome prie Kalėdų prakartėlės (la crèche de Noël), esančios aktų salėje. Prakartėlės figūrėles mokiniai pristatė prancūzų kalba: le bébé Jésus (kūdikėlis Jėzus), Marie (mergelė Marija), Joseph (Juozapas), les bergers (piemenys), les anges (angelai), les rois Mages (Trys karaliai (Išminčiai)), l’âne (asilas), le bœuf (jautis), les moutons (avys).

Sugrįžę į klasę, mokiniai vieni su kitais artimiau susipažino, prancūziškai bendravo tarpusavyje ir visi kartu žiūrėjo DVD filmą „Les secrets du Père Noëlׅ“ („Kalėdų senelio paslaptys“), atsiųstą tiesiai iš Laplandijos. Po šio filmo mokiniai diskutavo tarpusavyje apie šv. Kalėdas, atsakinėjo į mokytojų užduotus klausimus apie Laplandiją (la Laponie), Kalėdų senelį ( le Père Noël), kaip jis sužino apie vaikų norus ir kaip paruošia dovanas, kas jam padeda.

Su Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos prancūzų kalbos mokytoja Ernesta Dubikovaite nuoširdžiai džiaugiamės, kad šis abiejų mokyklų susitikimas mokiniams labai patiko. Vaikai ne tik įdomiai praleido laiką, bet ir pasikeitė saldžiomis kalėdinėmis dovanėlėmis (les petits cadeaux délicieux de Noël), kuriomis čia pat ir pavaišino drauge gerdami arbatą.

Mokinių nuotaika puiki. Netradicinės prancūzų kalbos pamokos metu jie pasidalino savo patirtimi, pagilino prancūzų kalbos žinias, palinkėjo vieni kitiems sėkmės mokantis prancūzų kalbos ir pasveikino vieni kitus su artėjančiomis šv. Kalėdomis.

Prancūzų kalbos mokytoja Raimonda Striaušienė