Topolių g. 19A
LT-63331 Alytus

Pamokos - paskaitos „O ką tu žinai apie vandenį savo stiklinėje?“

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 4.63 (4 Balsai(-ų))

Ką žinome apie geriamąjį vandenį? Jo kokybę, naudą ir įtaką sveikatai, apie vandens gavybą ir ruošimo technologijas? Į šiuos klausimus lapkričio 15 d. chemijos pamokose I klasių mokiniams ir gamtos pažinimo pamokose 4a ir 4b klasių mokiniams atsakinėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto dėstytoja dr. Ramunė Albrektienė, tyrinėjanti vandenį jau keturiolika metų. Šios pamokos - paskaitos - tai Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos ir bendrovės Dzūkijos vandenys" organizuoto edukacinio projekto Ar tau įdomus geriamas vanduo? edukacinė dalis, kuria siekiama jaunajai kartai skleisti žinias apie geriamąjį vandenį.

Lektorė mokiniams patrauklia ir suprantama forma pateikė Lietuvoje ir pasaulyje žinomą informaciją apie geriamojo vandens kokybę, naudą ir įtaką sveikatai, apie šio vandens gavybą ir ruošimo technologijas, tyrė vandenį, aiškino, iš kokio gylio gręžinių išgaunamas geriamasis vanduo, kokie cheminiai elementai, esantys vandenyje, naudingi žmogaus sveikatai, kodėl reikia taupyti vandenį. Mokiniai aktyviai dalyvavo diskusijoje, demonstravo savo žinias apie vandenį.

Esame dėkingi projekto organizatoriams ir lektorei dr. Ramunei Albrektienei už nuoširdų bendravimą, įdomią ir naudingą informaciją.

Chemijos mokytoja Virginija Kerevičienė