Topolių 19A
Alytus, LT-63331

Karjeros ugdymo diena

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 3.00 (1 Balsas)

Spalio 19 dieną gimnazijoje vyko aštuntokų Karjeros ugdymo diena. Mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose.

Lietuvių kalbos pamokoje (mokytoja Irena Leščinskienė) 8c klasėje dalyvavo socialinė pedagogė Asta Sakalauskienė. Pamokoje mokiniai aptarė, kokias problemas sprendžia socialinė pedagogė. Aštuntokai, dirbdami grupėse, rašė rašinėlį apie jiems dažniausiai kylančias problemas.

8a klasės mokiniai dalyvavo pamokoje tema „Kokias profesijas renkamės" (mokytoja Asta Lugauskienė). Remdamiesi turima II užsienio kalbos (rusų) patirtimi vaikai aptarė, jų manymu, patraukliausias profesijų grupes, mėgino rasti sąsajas tarp atskirų profesijų, domėjosi internete pateikta informacija. Atrinktą ir aptartą informaciją pateikė pildydami „minčių žemėlapius", sudarydami teminius žodynėlius, piešdami plakatą. Dirbo grupėmis.

8a klasės mokiniai integruotos geografijos (mokytoja Vita Pušinskaitė) ir IT (mokytoja Renata Janulienė) pamokų metu naudodami mobiliųjų telefonų programėles: žingsniamačius, GPS, ir metrinę juostą braižė mokyklos planą ir bandė įsijausti į matininko profesiją. Įdomu tai, kad vieną vyresnio amžiaus praeivį sudomino mokinių darbas gimnazijos kieme  ir jis prisijungė prie aštuntokų.

8c klasė anglų kalbos (mokytoja Vilma Baranauskienė) ir IT (mokytoja Renata Janulienė) pamokų metu „dirbo televizijoje“ ir mėgino tapti orų prognozių pranešėjais. Šiai pamokai mokiniai ruošėsi visą spalio mėnesį, kūrė animuotas skaidres, kuriose buvo iliustruoti numatomi orai.

8a ir 8b klasių mokiniai lietuvių kalbos pamokose (mokytojos Roma Danisevičienė ir Rasmutė Baliukonienė) klausė jauno verslininko, buvusio šios mokyklos mokinio Lino Petronio gyvenimo sėkmės istorijos. Jis pasidalijo savo, kaip vadovo, patirtimi, pabrėžė vadovui būtinas savybes: supratingumą, draugiškumą, mokėjimą rasti bendrą kalbą. Įdomu tai, kad šiandien reikia mokėti bent tris užsienio kalbas, suprasti ir išmanyti ne tik matematiką, bet reikia ir psichologinių žinių.

Mokytoja Renata Janulienė