Topolių g. 19A
LT-63331 Alytus

Dzūkijos žemė

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 2.33 (3 Balsai(-ų))

,,Keista žemė... Kiek ji pagimdė

filosofų, dainių, meistrų,

nebijančių pasiginčyti

su aukštybių valdovais

ir su žemės valdovais

keistuolių...“

(E. Mieželaitis)

 

Darganotas spalio 13 d. oras nesutrukdė 8a ir 8b klasių atstovams su lietuvių kalbos mokytojomis Roma Danisevičiene ir Rasmute Baliukoniene vykti į Vinco Mickevičiaus – Krėvės gimtinę – Subartonis, aplankyti memorialinį muziejų, pavaikščioti takeliais, kuriais mažas bėgiojo būsimasis rašytojas, ir paminėti 135- ąsias jo gimimo metines (V. Mickevičius – Krėvė gimęs spalio 19 d.).

Mokiniai įdėmiai išklausė gidės pasakojimą apie šio klasiko gyvenimą, apžiūrėjo sodybą, vietą, kur augo žymioji Grainio liepa, pasigrožėjo Gilšės ežero, minimo Krėvės padavime, vandenimis. Tylos minute pagerbę didžiojo Dzūkijos dainiaus atminimą, uždegė žvakes ant kapo, priglaudusio V. Krėvės ir jo artimųjų palaikus.

Užkopę ant Stangės upelio skalaujamo piliakalnio, gėrėjosi Merkinės apylinkėmis, Nemuno ir Merkio kilpomis. Vėliau žavėjosi rudenėjančios gamtos grožiu, atsivėrusiu iš apžvalgos bokšto.

Vienu šūviu nušovė kelis zuikius – šioje integruotoje lietuvių kalbos ir literatūros, istorijos pamokoje ne tik paminėjo rašytojo gimimo metines, prisiminė svarbius istorijos faktus, nugalėjo aukščio baimę, bet susipažino su muziejininko, odininko specialybėmis (ne vieno akį patraukė muziejuje eksponuojamos odinės naginės, jų raukimas).

Lietuvių kalbos mokytojos Roma Danisevičienė, Rasmutė Baliukonienė