Topolių 19A
Alytus, LT-63331

Netradicinė anglų kalbos pamoka

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 4.83 (3 Balsai(-ų))

Labai trumpam grįžęs į Lietuvą buvęs mūsų gimnazijos mokinys Justas Janonis, kuris šį pavasarį baigė pirmąjį kursą  Harvardo universitete, neužmiršo savo mokyklos ir pasisiūlė surengti pokalbį būsimiems dešimtokams apie mainų programas JAV. Taip pat būsimiems vienuoliktokams jis papasakojo apie studijas šioje šalyje ir jų teikiamas galimybes jauniems žmonėms. Jis ragino gimnazistus aktyviai įsitraukti į savanorystės veiklas, kurti savo šalies ir miesto gerovę, atlikti nedidelius, bet reikšmingus savo bendruomenei darbus.

Justas papasakojo, kaip vienuoliktoje klasėje išvyko mokytis į Pensilvanijos valstiją pagal ASSIST programą. O grįžęs į Lietuvą pasirinko Kauno Jėzuitų gimnazijos Tarptautinio Bakalaureato klasę, nes svajojo studijuoti užsienyje. Jo svajonė išsipildė .Šiuo metu Harvarde Justas gali rinktis paskaitas iš 3500 kursų, nors, jo paties teigimu, jam labai patinka taikomoji matematika, informacinės technologijos bei ekonomika. Justui teko dirbti žinomo profesoriaus asistentu ir susidoroti su psichologiniu iššūkiu - padėti įvaldyti informacines technologijas trisdešimtmečiams studentams. Taip pat Justas mokėsi ispanų kalbos, todėl universitetas jam suteikė dviejų mėnesių stipendiją ir galimybę tęsti studijas Buenos Airėse, Argentinoje.

Visa tai Justas pasakojo gražia anglų kalba, o kai paklausė mūsų gimnazistų, ar nereikėtų kalbėti lietuviškai, nuvilnijo NE. Į pokalbį susirinkę gimnazijos Debatų klubo anglų kalba nariai pasakojo apie klubo veiklą, prašė patarimų, nes tik Justo paskatinti prieš porą metų pradėjo šią veiklą. Klubo nariai papasakojo apie debatų turnyrus su Molėtų  ir Adolfo Ramanausko –Vanago gimnazijomis. Susitikimo pabaigoje, mokiniai uždavė klausimų, į kuriuos Justas padėjo rasti atsakymus.

Atsisveikindamas Justas pažadėjo direktorei ir pavaduotojai Linai sugrįžti pavasarį į Jaunųjų matematikų mokyklą ir pasidalinti savo Harvarde įgytomis matematikos žiniomis.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Violeta Šurskienė