Topolių 19A
Alytus, LT-63331

Lyderystė gyvenime

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 4.05 (10 Balsai(-ų))

Pirmadienį, gegužės 22-ą dieną, Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje įvyko susitikimas su kapitonu Pauliumi Kančiu, kuris 2007 m. baigė mūsų gimnaziją. Jis kalbėjo apie lyderystę gyvenime. Šią temą jis atskleidė per istorinius pavyzdžius ir asmenybes bei motyvuodamas mokinius siekti savo užsibrėžtų tikslų.

Karo strategiją P. Kančys chronologiškai suskirstė į keturias grupes. Pasitelkdamas vaizdinę medžiagą, jis pristatė pirmosios kartos karus, kuriuose buvo vadovaujamasi paprasčiausia – primityvia - taktika. Mūšius laimėdavo ta pusė, kuri turėjo daugiau karių. Palyginęs pirmosios ir antrosios kartos karus, karininkas pabrėžė tai, kad bene svarbiausias požymis, kuris skiria šias dvi grupes - išsivysčiusi artilerija. Trečiosios kartos karus laimėdavo tie, kurie gebėdavo sinchronizuoti oro, vandens ir sausumos pajėgas ir atkirsti priešo pajėgas nuo logistikos padalinių. Kalbėdamas apie ketvirtosios kartos karus, jis pabrėžė, kad tai ideologiniai religiniai karai, o jų pavyzdys - terorizmas pasaulyje. Apibendrindamas pagrindinius aspektus, P.Kančys sakė, jog didelę įtaką tokiems karams daro įvairių grupuočių ir susibūrimų lyderiai, kurie geba patraukti į savo pusę.

Paskaitoje didelis dėmesys buvo skirtas ,,gerosios‘‘ lyderystės pavyzdžiams ir reikalavimams. Jis pateikė pavyzdžių, kas padeda ugdyti lyderio savybes. Anot kapitono, didelį dėmesį reikia skirti anglų kalbai, nes būtent ji atveria daugybę kelių siekiant palypėti karjeros laiptais ir norint išeiti iš komforto zonos. Jaunas karininkas pridūrė, kad kiekvienas mūsų turime lyderio savybių, tačiau privalome jas ugdyti. Bene svarbiausias aspektas, anot Pauliaus Kančio, yra gebėjimas mąstyti nešabloniškai, nes lyderio savybių turintis žmogus išsaugos savitą stilių ir nuomonę įvairiais klausimais.

Karininkas pabrėžė, jog norint tapti lyderiu, reikia sveikai gyventi ir stiprėti fiziškai, jausti atsakomybę priimant svarbius sprendimus, susirasti mėgstamą veiklą, dėl nesėkmių neieškoti kaltų, būti patriotiškiems. Norėdamas motyvuoti auditoriją, jis pridūrė, jog tai, kas mūsų nepalaužia, tik sustiprina. Paragino atsakingai rinktis savo profesiją, kad darbas taip patiktų, kad ,, nereikėtų dirbti nei vienos dienos“.

Šarūnas Dvareckas, IVa