Topolių g. 19A
LT-63331 Alytus

Nacionalinis debatų turnyras anglų kalba

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 0.00 (0 Balsai(-ų))

 

Gruodžio 19 d. Vilniuje ‚,Santaros“ progimnazijoje vyko šalies debatų čempionatas anglų kalba, kuriame dalyvavo 32 patirties turinčios komandos. Pirmą kartą šiame čempionate dalyvavo ir mūsų gimnazijos komanda (Viktorija Baliukonytė, Austė Ivanauskaitė (IIIb) ir Neringa Graužlytė (Ia) ). Debatų tema buvo paskelbta prieš mėnesį. Komanda įsigilino į pateiktą temą, tobulino žodyną, ruošė kalbas ir mokėsi argumentuotai reikšti mintis. Merginoms pavyko laimėti vieną iš dviejų namuose ruoštų turų ir užimti 24 vietą, kuo gimnazijos Debatų klubas labai didžiuojasi. Iš 96 kalbėtojų geriausiai sekėsi Austei, užėmusiai 56 vietą. Neringa užėmė 76, o Viktorija- 79 vietas. Sunkiau komandai sekėsi ekspromto raundas, kai po temos paskelbimo skiriamos 45 minutės pasiruošimui, neleidžiant naudotis jokiais elektroniniais prietaisais bei internetu. Nors pirmas blynas neprisvilo, dar teks išmokti naujų įgūdžių.

 

 

Debatų klubas anglų kalba gimnazijoje veikia nuo rugsėjo mėnesio. Jam priklauso 13 narių, kurie renkasi kiekvieną ketvirtadienį A2 kabinete ir mokosi debatuoti. Kodėl debatai? Todėl, kad mokinys, lankantis klubą, mokosi ne tik anglų kalbos, bet ir komandinio darbo, tolerancijos bei kritiško mąstymo. Mes mokomės suvokti, kad demokratinėje visuomenėje nėra ir negali būti vienos nuomonės ir tikimės išmokti konstruktyviai diskutuoti priimant gimnazijai svarbius sprendimus.

 

 

 

Klubo vadovė Violeta Šurskienė

 

 

 

Nacionalinis pradedančiųjų debatų turnyras lietuvių kalba

 

Nacionaliniame pradedančiųjų debatų turnyre (tema ,,Lietuva turėtų priimti žymiai daugiau pabėgėlių”) lietuvių kalba, vykusiame Vilniaus Martyno Mažvydo gimnazijoje lapkričio mėn., gimnazijos komanda (Viltė Dirsytė, Rokas Berškys (Ia) ir Gabija Dirsytė (IIa) rungėsi su 54 komandomis ir užėmė 36 vietą. Debatuose rungėsi 162 mokiniai. Geriausiai sekėsi Gabijai Dirsytei, užėmusiai 22 vietą. Rokas Berškys užėmė 116, o Viltė Dirsytė 136 vietą. Teisėjauti mokėsi IIa klasės mokinys Mantas Leketas.

 

Debatų klubas gimnazijoje veikia pirmus metus, tikrai nelengva kovoti su ne vienerius metus debatuojančiomis komandomis, todėl mūsų komandų pasiekimai turnyruose tiek anglų, tiek lietuvių kalba yra išties neblogi. 5-8 klasių mokiniai, norintys debatuoti lietuvių kalba, laukiami kas antrą antradienį L3 kabinete.

 

Turnyro nuotraukos

 

https://www.facebook.com/debatecentrelithuania/photos/a.532100120280223.1073741836.367455846744652/532103533613215/?type=3&permPage=1

 

 

Vadovė Rasmutė Baliukonienė