Topolių g. 19A
LT-63331 Alytus

Tarptautinio Baltijos jūros projekto ir GLOBE programos konferencija „Aplinkosaugos projekto įgyvendinimas mano mokykloje“

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 0.00 (0 Balsai(-ų))

Gruodžio mėn. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko UNESCO Asocijuotų mokyklų aplinkosauginio Baltijos jūros projekto  ir GLOBE programos respublikinė konferencija. „Aplinkosaugos projekto įgyvendinimas mano mokykloje“. Konferencijoje dalyvavo daugiau nei 70 mokinių ir mokytojų iš įvairiausių Lietuvos miestų. Renginyje svečiavosi žymus Lietuvos gamtininkas, Aplinkos ministerijos Komunikacijos skyriaus vyr. specialistas Selemonas Paltanavičius, kuris mokiniams papasakojo apie biologinės įvairovės stebėjimus. Be to, dalyvavo  geografė dr. Giedrė Godienė, kuri skaitė paskaitą apie kraštovaizdį.

 

Renginio metu mokiniai pristatė 22 pranešimus apie GLOBE programoje ir Baltijos jūros projekte vykdomus stebėjimus, tyrimus, bendradarbiavimą su kitomis mokyklomis. Mūsų gimnaziją atstovavo IIb klasės mokinės Brigita Savickaitė ir Patricija Griškutė, kartu su jomis vyko ir chemijos mokytoja Virginija Kerevičienė. Mokinės pristatė pranešimą „Nemuno upės vandens kokybės tyrimo rezultatai“. Jų pranešimas buvo nominuotas ir apdovanotas už originalumą.

Baltijos jūros projektas yra pirmasis ir ilgiausiai besitęsiantis UNESCO Asocijuotų mokyklų tinklo projektas nuo 1989 metų. Lietuva į BJP įsitraukė 1991 m. Pagrindinė projekto idėja – suvienyti Baltijos jūros valstybių: Suomijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Rusijos ir Lietuvos mokinių ir mokytojų pastangas ieškoti bendrų regiono aplinkos apsaugos problemų. Projekto dalyviai dalijasi informacija apie naujas aplinkos apsaugos problemas, jų sprendimo būdus, metodus ir gautus rezultatus. Šiuo metu yra vykdomos aštuonios programos: oro kokybės, krantų stebėjimo, aplinkos raidos, fenologinių stebėjimų, upių, vandens kokybės, paukščių ekologijos.

Mokinių aktyvus dalyvavimas BJP ir GLOBE programoje yra puikus mokymosi pavyzdys. Tai ne tik praturtina įprastą ugdymosi procesą, bet ir formuoja mokinių gamtos vertybių sampratą, plėtotoja gamtos pažinimo būdus, lavina mokinių mokslinio mąstymo įgūdžius. Darbas projektuose sujungia panašius interesus turinčius dalyvius, o tada gimsta naujos parterystės ir nauji tikslai ateičiai. Džiaugiamės, kad prisidedame prie Žemės išsaugojimo, tausojimo darbų ir keliaujame ekologine kryptimi.

 

Daugiau informacijos http://www.lmnsc.lt/lt/naujienos/1804