„Himnas Kristui, tikrajai šviesai, kuri ateina nugalėti blogio ir mirties…“

Vėlyvą gruodžio 3 d. vakarą gimnazijos pusrūsyje skambėjo žodžiai: „Advento vainikas – tai himnas gamtai, kuri atgyja, kai atrodo, jog viskas turėtų numirti… Tai himnas šviesai, kuri nugali tamsą… Himnas Kristui, tikrajai šviesai, kuri ateina nugalėti blogio ir mirties…“ Būtent advento vainikų pynimas ir subūrė visą bendruomenę: mokinius, tėvus ir mokytojus, prie bendro darbo.

Tikybos mokytoja Reda Savulionienė priminė advento vainiko reikšmę ir simbolius, pabrėžė, jog tai amžinumo ir vienybės, ištikimybės ženklas.

Gimnazijos direktorė Loreta Šernienė pasidžiaugė jau tradicija tampančia gražia, šilta vakarone, pabrėžė, jog buvimas kartu augina vaikus, moko juos būti gerus. Tai ir yra dvasingumas, kurio siekia visa bendruomenė. Direktorė palinkėjo sėkmės kiekvienai šeimai atrandant vainiko ypatingumą.

Gimnazijos kapeliono kunigo Rimanto Simanavičiaus vedama giesmė „Tebūna meilė tarp mūsų“ tik dar labiau suvienijo visą bendruomenę.

Technologijų mokytoja Lina Andriukevičienė pasidžiaugė, kad mokykla tampa namais, į kuriuos norima sugrįžti, palinkėjo, kad į pinamus vainikus, kurie papuoš namus per didžiąsias šventes, bendruomenės nariai sudėtų visą meilę ir šilumą. Padėkojusi mokiniams, visą vasarą rinkusiems, džiovinusiems žolynus, rišusiems vainikų pagrindus, pasidžiaugė, jog menas gimsta iš paprastų daiktų, palinkėjo, kad susirinkusieji nepristigtų idėjų, meilės vaikams ir darbui.

O vėliau… Laukų žolelių arbata. Meduoliniai sausainiai. Eglišakių kvapas. Šermukšnių uogos. Žvakelių šviesa. Daug daug meilės…

 

Ką apie vakaronę mano gimnazijos bendruomenė…

„Tėvų pritraukimas į gimnaziją – didi vertybė. Labai svarbu tėvų meilė vaikams. Toks buvimas kartu turtina vaikų ir tėvų santykius.“ (Gimnazijos direktorė L.Šernienė)

 

„Nuostabus, šiltas bendravimas. Puiku, kai kartu dirba visi: tėvai, vaikai, mokytojai. Gera kartu kurti šventę, kurios nuotaiką parsinešime ir į savo namus.“ (Mamytės Rita, Raimonda, Virginija)

 

„Švenčių, o ypač Kalėdų, laukti yra smagu. Visas gruodžio mėnuo prisipildo mažų stebuklų, tačiau tik tada, jei patys prisidedame prie jų kūrimo. Smagu, su kokia šiluma ir meile šiandien vaikai su tėveliais sukūrė ne vieną stebuklą, kvepiantį eglių šakelėmis ir cinamonu…“ (Pavaduotoja Laima)

 

„Malonu, kad galime pajusti artėjantį Kristaus gimimą jau šiandien – bendruomenės adventinio vainiko pynimo šventėje.“ (Mokytoja Nijolė)

 

„Žvakė. Žvaigždė. Laukimas. Bendrystė. Kristus. Šviesa.“ (Mokytoja Janina)