Erasmus+ projektas „Matematika milijonams”

VII-asis partnerių susirinkimas, apibendrinantis tėvų įsitraukimą į ugdymo procesą, mokinių pamokų patirtį Kipre, mokytojų sukurtą metodiką, vyko Danijos karalystės mieste Esbjerge. Įgyvendindamos projekto tikslą – sukurti patrauklią matematikos mokymosi metodiką pradinėse klasėse – šalys partnerės ją pilotavo Kipre. Plymuto universitetas atliko tarptautinį tyrimą, o mokytojai kūrė užduotis.

Bendras darbas ne tik užaugino sparnus mokinukams, įkvėpė mokytojams pasitikėjimo savimi, bet ir leido palyginti formaliame ir neformaliame ugdyme Didžiojoje Britanijoje, Kipre, Ispanijoje, Danijos karalystėje, Vengrijoje ir Lietuvoje taikomus mokymo metodus. Mūsų gimnazijos pradinių klasių mokytojos Jolita Svirinavičienė, Diana Buinickienė, Vaida Neifaltė, Lina Žuvininkienė, Aurelija Šeduikienė, padedamos tėvelių, sukūrė įdomias žaidybines užduotis, kurias mokinukai atliko netradicinėse ugdymo erdvėse ir tėvelių darbo vietose.

Tarptautinis tyrimas parodė, kad mūsų gimnazijos tėvai labiausiai įsitraukę į vaikų ugdymo procesą, atviriausiai bendrauja su mokytojais ir yra geriausi mokytojai savo vaikams, mokant matematikos.

Smagu, kai partneriai pritaiko mūsų bendruomenės patirtį savo darbe, klausia patarimų, mainais ištiesdami pagalbos ranką atliekant užduotis, kurioms įveikti trūksta patirties. Įvairių šalių pedagogai, bendradarbiaudami, ieškodami sprendimų, ugdo savo ir mokinių kūrybiškumą, komandinio darbo įgūdžius, pasitikėjimą savimi ir inovatoriškumą.

Projekto koordinatorė Violeta Šurskienė