Ekskursija į sostinę

Lapkričio 9 dieną, penktadienį, po keturių pamokų, mes, IIc klasės mokiniai, kartu su auklėtoja Birute Gudleikiene ir mokytoja Rasmute Baliukoniene, išvykome į Vilnių norėdami daugiau sužinoti apie Vilniaus universiteto įkūrimą, pagilinti žinias apie Lietuvos aukštąsias mokyklas.

Sužinojome, jog Vilniaus universiteto biblioteka buvo įkurta 1570 metais. Gidė supažindino su bibliotekos istorija. Susižavėjome Pranciškaus Smuglevičiaus sale, ant lubų tapytomis freskomis. Šioje salėje, pasirodo, yra saugojama pirmoji lietuviška knyga „Katekizmas“.

Vėliau mus nuvedė į Baltąją salę ir parodė observatorijų prietaisus. Taip pat galėjome palypėti į bokštelį ir pro jo langelį pamatyti Vilniaus panoramą. Taip pat parodė universiteto kiemelius, nuvedė į Šv. Jonų bažnyčią, turinčią įspūdingą altorių, gražias skulptūras ir didžiausius vargonus Lietuvoje. Taip pat turėjome galimybę išvysti dailininko Petro Repšio freską „Metų laikai“, jį buvo savotiškai įdomi.

Vėliau susipažinome su studijų programomis Vilniaus universitete. Studentė papasakojo, kokias galimybes turėtumėme studijuodami šiame universitete. Taip pat supažindino su stojimo reikalavimais. Informacija buvo labai įdomi, naudinga ir informatyvi.

Akvilė Svetnickaitė, IIc

Parašykite komentarą