Edukacijos Druskininkuose

Kovo 29 d. 6b klasės mokiniai vyko į Druskininkus. Aplankėme M. K. Čiurlionio memorialinį muziejų, kur ekspozicijose susipažinome su žymiausio Lietuvos menininko sukurtais tapybos ir grafikos kūriniais. Sužinojome, ką reiškia paslaptingi ir daugeliui negirdėti meno terminai. Edukacinio užsiėmimo metu tušu, teptuku ir plunksna kūrėme grafikos meno kūrinius, semdamiesi įkvėpimo iš M. K. Čiurlionio paveiksluose vaizduojamų simbolių.

Lankėmės įmonėje „Romnesa“, kur sužinojome šakočio atsiradimo istoriją, pamatėme ne tik visą gamybos procesą, bet ir patys jame dalyvavome. Kol mūsų šakotis kepė, aplankėme netoliese esantį Šakočių muziejų. Sužinojome, kad 2015 m. gegužės mėn. rekordinio šakočio kepimo proga buvo atidarytas pirmasis ir vienintelis pasaulyje Šakočių muziejus, kuriame iki šiol eksponuojamas analogų neturintis šakotis – Gineso rekordininkas. Pastarojo aukštis – net 3 m 72 cm, o sveria šis milžinas beveik 86 kg! Muziejuje eksponuojami lietuviško šakočio analogai, kepami užsienio šalyse: Vengrijoje, Švedijoje, Japonijoje, Lenkijoje ir kitur. Pamatėme daugybę senovinių indų ir įrankių, naudotų šakočių gamybai.

Didelį įspūdį paliko ir Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia, kurioje vargonininkavo M. K. Čiurlionio tėvas. Zakristijonas papasakojo keletą įdomių faktų. Viešnagę viename gražiausių Lietuvos kurortų baigėme pasivaikščiojimu prie Druskonio.

6b klasės auklėtoja Audronė Balčiūnienė